אלון שקד-להב

אני מורה ליוגה, רקדן מקצועי לשעבר, מעביר קורסי מורים ליוגה בעשור האחרון בארץ ובעולם. התחלתי את הקריירה שלי כרקדן עוד מגיל צעיר. בתיכון למדתי מחול מקצועי בירושלים ובסוף התיכון עברתי לגור בת״א. לקחתי שיעורי מחול וגם לימדתי מחול בסיגנונות שונים. בשנת 2001
טסתי לקנדה- טורונטו, שם הופעתי עם אמנים מקומיים ועשיתי סיבוב הופעות ברחבי המדינה, לאחר-מכן עברתי לספרד – לאיביזה וברצלונה. המשכתי להופיע וללמד מחול, את השינוי הגדול עשיתי כשעברתי לניו- יורק, המשכתי לרקוד ובמקביל לאודישנים עברתי קורס להכשרת מאמנים בחדר כושר. לאחר ההסמכה התחלתי לעבוד כמאמן כושר ומדריך סטודיו ב- Endorphin Gym שבמרכז מנהטן. אחרי מסע ארוך של אין ספור אודישנים ושיעורי מחול התקבלתי למחזמר- סיפור הפרברים על במות ברודווי. עבדתי כמאמן כושר ביום ובערב הופעתי כרקדן. ההוראה הייתה חלק טבעי עבורי. את היוגה פגשתי, לאחר פציעה בברך שקרתה לי באחת ההופעות, טופלתי בפיזיותרפיה, פילאטיס מכשירים ומעט תרגול יוגה שיקומית. היוגה חיברה אותי מיד לעצמי, הבנתי שזו הדרך בה אני סולל את דרכי. העמקתי בתרגול היוגה על בסיס קבוע עד שהפציעה שלי בברך עברה ומשם פניתי לסטודיו ליוגה- Laughing Louts Yoga Center הסטודיו הפך להיות הבית השני שלי. אחרי כמעט שנה של תרגול קבוע ראיתי שנפתחת הרשמה לקורס מורים ליוגה. ללא היסוס נרשמתי ומאז ועד היום הוראת היוגה הינה מסע של חיי. המשכתי לטייל בעולם ולקחתי עוד כמה קורסים ליוגה.

הבנתי שבכדי לגעת בעולם היוגי עליי להעמיק בעוד סגנונות שונים. נרשמתי לקורסים כמו: אשטנגה ויניאסה, פאואר יוגה, קורס לפראנימה ויוגה לנשים לפני ואחרי לידה. כשחזרתי לניו- יורק המשכתי עם ההוראה ולימדתי בשיעורים פרטיים אצל דייוויד ברטון (Gym). לאחר כמה שנים, עזבתי את ניו -יורק ועברתי לריו שבברזיל ולמידתי יוגה לתיירים שהתארחו במלון היוקרתי קופקובנה -פאלאס, הייתי מאמן אישי ומורה ליוגה. בחזרתי לארץ התחלתי ללמד יוגה בחדר הכושר והסטודיו, Pure נחשפתי לקבוצות תלמידים מדהימים, שמלווה אותי עד היום, תלמידים בעלי מוטיבציה, פשטות ואהבה. באיזשהו שלב בדרך החלטתי שאני מגשים חלום ופותח מקום משלי, ואז פתחתי את- Guyoga Studio, במשך 3 שנים ביססתי את עצמי כמורה בכיר ושילבתי מורים מהטובים בארץ, את קורס המורים הראשון שלי להסמכת מורים ליוגה פתחתי ב-2009 ומאז ועד היום יש מעל 250 מורים שהוכשרו דרך גיא יוגה. בקורסים אני משלב מורים מהארץ ומהעולם לפילוסופיה, אנטומיה, יוגה לנשים לפני ואחרי לידה,אקרו יוגה ועוד. קורסי המורים פתחו אצלי דלת פנימית להעמקה אישית בתחום, אני מרגיש שהוראת היוגה היא המקום שבו אני בבית. ההוראה מתפתחת תמיד. האני מאמין שלי הוא סובלנות והתמדה, בדרך זו קל יותר להגשים את החוויה אינסופית של עולם היוגה.